Na konferenci vám představíme infrastrukturu e-INFRA CZ,
její služby, mezinárodní projekty a výzkumné aktivity.
Seznámíme vás s aktuálními novinkami a nastíníme naše plány.
PROGRAM KONFERENCE
Pondělí 29. dubna 2024
9:00 - 10:00 | Registrace a ranní káva | |
10:00 - 12:00 | Úvodní blok | |
Zahájení konference | Jan Gruntorád /CESNET/ Luděk Matyska /CERIT-SC/ Vít Vondrák /IT4I/ | |
E-infrastructure in Finland and collaboration in Nordic countries | Per Öster /CSC/ | |
Changing roles of NREN | Paul Rouse /Géant/ | |
Using the e-Infrastructure in High Performance Language Technologies | Jan Hajič /Univerzita Karlova/ | |
The Future of HPC - Considering Some Myths | Erwin Laure /Max Planck Institutes/ | |
12:00 - 13:00 | Oběd | |
13:00 - 15:00 | I. sekce – Sítě, data, výpočty | |
From Foundations to Frontiers – GÉANT’s Network Evolution | Mian Usman /GÉANT/ | |
Networking the bits and pieces | Jan Růžička /CESNET/ Petr Adamec /CESNET/ | |
Handling Scientific Data in the National Data Infrastructure | David Antoš /CESNET/ | |
MetaCentrum - grid and cloud services in e-INFRA CZ | Miroslav Ruda /CESNET/ | |
Supercomputing Services in e-INFRA CZ – current status and plans | Vít Vondrák /IT4I/ | |
| ||
15:00 - 15:30 | Coffee Break | |
15:30 - 17:30 | II. sekce - EOSC, Roadmapa e-INFRA CZ | |
EOSC – Where are we in Czechia? | Luděk Matyska /CERIT/ | |
e-INFRA CZ Roadmap | Matej Antol /CERIT-SC/ | |
Panelová diskuze | Luděk Matyska /CERIT-SC/ Vít Vondrák /IT4I/ Per Öster /CSC/ Paul Rouse /Géant/ Erwin Laure /Max Planck Institutes/ Jan Hajič /Univerzita Karlova/ | |
17:30 - 23:00 | Neformální setkání s večeří |
|
Úterý 30. dubna 2024
9:00 - 9:30 | Registrace a ranní káva | |
9:30 - 10:00 | How to run PyTorch efficiently on LUMI-G | Lukas Prediger /CSC/ |
10:00 - 10:30 | Using object storage for computational data + video | Milan Daneček /CESNET/ |
10:30 - 11:00 | Current possibilities and perspectives for the storage and processing of | Michal Růžička /CERIT-SC/ |
11:00 - 11:30 | Using OpenStack Cloud with Terraform | František Řezníček /CERIT-SC/ |
11:30 - 12:30 | Oběd | |
12:30 - 13:00 | Container platform Kubernetes | Lukáš Hejtmanek /CERIT-SC/ |
13:00 - 13:30 | HPC-as-a-Service and distributed data management | Martin Golasowski /IT4I/ |
13:30 - 14:00 | Graphical interfaces in MetaCentre | Aleš Křenek /CESNET/ |
14:00 - 14:30 | Best Practices - practical examples of how to tame batch calculations and data | Ondřej Meca /IT4I/ Jiří Vorel /CESNET/ |
14:30 - 15:00 | Hands-on experience with big data transfer via iRODS, OneData, ... | Ondřej Filip /IT4I/ Tomáš Svoboda /CESNET/ |
15:00 - 15:30 | HyperQueue: ergonomic and efficient usage of HPC clusters | Jakub Beránek /IT4I/ |
Program je předběžný a může se změnit.
V případě dotazů kontaktujte:
Jindřich Kára
e-mail: jindrich.kara@cesnet.cz